Maľovaná mapa

Maľovaná mapa Ochodnica

Mapový portál

Mapový portál Ochodnica

Katastrálna mapa

Katastrálna mapa Ochodnica

 

Pečať rozvoja obcí a miest Ochodnica

 

Partnerské obce

Obec Dobrá   Gmina Mucharz

Ako triediť odpad

Ako správne triediť odpad

Páčia sa Vám stránky?
Užitočné odkazy

 

Tvorba web stránok

 

Pohrebníctvo Anna

Tvorba responzivných webstránok

Rýchle informácie

Počasie Ochodnica

Odpočívadlo na cyklotrase

Odpočívadlo na cyklotrase pri minerálnom prameni Ochodnica

Starosta obce Ochodnica Radoslav Ďuroška spustil projekt s cieľom vystavať odpočívadlo na cyklotrase pri minerálnom prameni. Obec získala finančnú podporu vo výške 2 102 €  od Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis. Celkové náklady na projekt sú vyčíslené na 2 597 € a obec sa podieľa na spolufinancovaní 19,06 % (495 €)  z vlastných zdrojov.


V hornej časti obce Ochodnica vyviera minerálny prameň "Vajcovka", ktorý bol vyhlásený za prírodný chránený výtvor. Nachádza sa v oplotenom areáli v tesnej blízkosti cyklotrasy. Ide o upravený prameň mineralizovanej marinogénnej vody nátriovo - chloridového chemického zloženia s obsahom sírovodíka. Jedná sa o charakteristický jav flyšového pásma. Areál minerálneho prameňa je vhodným miestom pre vybudovanie odpočívadla s dreveným prístreškom, murovaným stolom, lavičkami a ohniskom. Vybuduje sa aj nový chodník na zlepšenie prístupu k minerálnemu prameňu. Na stavebných prácach sa podieľajú  členovia Dobrovoľného hasičského zboru, TJ Kysučan, Jednota dôchodcov a ostatní dobrovoľní občania  a to bez nároku na odmenu za čo im patrí veľká vďaka za vykonané práce.


Cieľom projektu je tiež zlepšiť cyklistickú infraštruktúru v obci Ochodnica a zvýšiť tak atraktivitu regiónu pre cykloturizmus. Prostredníctvom vytvorenia odpočívadla s lavičkami, stojanom pre cyklistov vzrastie celková atraktívnosť obce, oživí sa turizmus a posilní cyklistický šport. Tiež sa bude posilňovať rozvoj telesnej kultúry, športu a zdravia.


Odpočívadlo pre cyklistov bude slúžiť nielen na to, aby cyklisti prichádzali, ale aby sa tu aj zdržali a využili prameň mineralizovanej vody s obsahom sírovodíka. Cykloodpočívadlá sú miestami pre oddych a posedenie cykloturistov, ale i miestom úkrytu pred zlým počasím. Odpočívadlo bude slúžiť nielen pre dospelých, ale aj pre ich rodiny s deťmi a tiež sa zvýši návštevnosť minerálneho prameňa "Vajcovka".

 

Kia Motors a Nadácia Pontis
 

Položky označené * sú povinné!

Komentáre