Podporte nás Vašimi 2%

V mene Futbalového klubu TJ Kysučan Ochodnica sa na Vás obraciame  s prosbou o darovanie vašich 2% daní z príjmu nášmu Občianskemu združeniu. Prvé zápisy z kroniky nášho futbalové klubu siahaju až do roku 1947. Dlhoročným cieľom a prioritou futbalového klubu TJ Kysučan Ochodnica je práca s mládežou, rozvíjanie športovej aktivity mládeže nie len v našej obci, ale aj okolia.

V klube pôsobí takmer 50 aktívnych futbalistov v 2 družstvách a to - družstvo starších žiakov a družstvo dospelých. Družstvo dorastu bolo z dôvodu nedostatku hráčov na jednu sezónu prerušené. Mužstvo dospelých je účastníkom 6. ligy Oblastného futbalového zväzu Kysúc. Medzi najväčšie úspechy za posledné roky patrí účasť naších žiakov v 3. lige Stredoslovenského futbalového zväzu v ročníku 2011/2012 a postup A-tímu  do 6. ligy Oblastného futbalového zväzu Kysúc v ročníku 2014/2015 v ktorej momentálne spolu s Vysokou zimuje na čele tabuľky. Hlavným cieľom klubu TJ Kysučan Ochodnica je skvalitňovanie tréningového procesu u všetkých družstiev, práca s mládežou a podpora športu v obci a jej okolí. Futbalový klub v nasledujúcich rokoch plánuje zlepšiť podmienky na trénovanie predovšetkým nákupom tréningových pomôcok, futbalových lôpt a vybavenia pre všetky družstvá. Samozrejmosťou je aj zveľaďovanie celého areálu klubu, v ktorom plánujeme tento rok veľa rekonštrukčných prác. V rámci skvalitnenia podmienok máme v pláne zrekonštruovať šatne, tribúnu a dorobiť čiastočné umelé osvetlenie hracej plochy. Realizácia takýchto projektov je finančne veľmi náročná a v podstate aj celý chod samotného klubu. Okrem finančných zdrojov od obce a od sponzorov, hľadáme aj finančné prostriedky prostredníctvom darcovstva 2% z vašich daní. Toto je hlavný dôvod, prečo sa obraciame na Vás s požiadavkou o darovanie 2% z daní z prímov.

Verím, že vzájomná spolupráca bude mať priaznivý vplyv na celé fungovanie klubu, zrealizovanie plánovaných projektov, dosahovanie úspechov vo futbale a reprezentáciu obce.

ÚDAJE OBČIANSKEHO ZDRUŽENIA:
Obchodné meno (Názov): Futbalový klub TJ Kysučan Ochodnica
Právna forma: Občianske združenie
Sídlo: Hlavná 121, 02335 Ochodnica
IČO: 30226295

Postup krokov na poukázanie 2%:

 1. Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
   
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.

 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2016 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2016 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali.
   
 4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie (stiahnete kliknutím tu).
   
 5. Údaje o našom Občianskom združení ako prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.
   
 6. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám Vy zaslali svoje 2% alebo 3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!
   
 7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 02.05.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne na Obecný úrad v Ochodnici*** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost  
   
 8. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!